2. kwietnia

Autyzm

Dzień dobry.

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dlatego, chcę napisać, jak ważne jest to, w jaki sposób wychowujemy nasze dzieci. To my, dorośli, dajemy im przykład. To my pokazujemy im świat. Nikt nie rodzi się nietolerancyjny, nikt nie rodzi się rasistą, homofobem, ignorantem. Naszym obowiązkiem jest nauczanie dzieci, że inny, nie znaczy gorszy. Należy szanować każdego człowieka.

Gdy urodził się Oliver myślałam, że moim głównym zadaniem będzie pokazanie mu świata. Szybko okazało się, że to ja muszę uświadamiać ludzi na temat jego choroby. On jest moim superbohaterem, wyjątkowym, innym, dzielnym chłopcem, który każdego dnia musi pokonywać liczne przeszkody. Kosztuje go to tyle wysiłku, że często wieczorem nie może zasnąć, nie może spać. Jestem z niego dumna za to, że tak dzielnie walczy, że się stara. Wspieram go i kibicuje mu na każdym kroku. Marzę, by nauczyć go życia w naszym świecie na tyle, by wyrósł na samodzielnego mężczyznę. By na jego drodze było jak najmniej nieprzyjaznych osób, które będą próbować wykorzystać jego naiwność, serdeczność, szczerość oraz oddanie. Mam nadzieję, że dzięki Tobie będzie więcej tolerancyjnych dzieci i dorosłych, którzy nie będą utrudniać nam, a przede wszystkim jemu, życia i codziennych małych wojen. Wierzę w to całym moim sercem, bo wierzę w dobro człowieka.

Dziś obudziły mnie te słowa: Mamo, jest 6:57, czyli w Polsce 7:57. Po ok. 30 sekundach: za 50 lat będzie rok 2066.  Kwintesencja mojego dziecka 🙂

A Ty, masz dziś coś niebieskiego na sobie? 

Dodaj komentarz